Objednávky můžete platit i kartou online. Doprava od 69 Kč
(+420) 739 429 572 (Infolinka 9:00-13 hod)

Spodní prádlo jako nedílná součást našeho šatníku


Spodní prádlo patří ke každému outfitu a přestože není vidět, velice záleží na správném výběru a to nejen barvy, ale i velikosti. Vhodně zvolený tvar a velikost podprsenky nejen že vytváří oporu pro ňadra, ale také jim dá správný tvar. Kalhotky či tanga dávají tvar vašemu pozadí. Elastické kalhotky zadeček pěkně tvarují.

Spodní prádlo, ať už bavlněné nebo sexy prádélko, oblékáme každý den. Víte však něco o jeho vzniku? Přestože někteří nechávají, a to především v letním období, spodní prádlo v šatníku a vyrážejí "na ostro", převážná většina z nás si bez tohoto, i když malého, kousku oblečení, neumí běžný den představit. Jeho historie sahá do starodávného období.

  

Něco málo z historie

 

Asi prvním historicky doloženým kouskem spodního prádla byla bederní rouška, která se objevovala už v pravěku. Jednalo se o kousek kůže omotané kolem těla. Jejím úkolem byla ochrana proti chladu. V období středověku se objevily první spodky, které nosili muži. Jejich délka se dosti lišila od dnešních trenýrek, končily totiž až na lýtkách, kde se uvazovaly. Ženy v tomto období nosily podobné spodky, ale pouze v období menstruace. Slipy se začaly vyrábět v roce 1930. Ženy a to bez ohledu na dobu, vždy touží po úzkém pasu. V minulosti zacházely tak daleko, že si jej nechávaly šněrovat pomocí korzetu a to už v období 13. století. První podprsenky se datují do století devatenáctého a první dámské kalhotky o století dříve.

 

 

spodní prádlo

 

 

Spodní prádlo dnes

 

Současná doba se zaměřuje na celou řadu různých druhů spodního prádla – romantické, sexy či stylingové. Základ výbavy by mělo tvořit prádlo bezešvé, které je vhodné i pro přiléhavé druhy oblečení. Nejčastěji používané barvy jsou bílá, černá a tělový odstín. Oblíbenou klasikou u žen se staly bikiny. Díky vykrojeným nohavičkám opticky prodlouží každé nohy. Jsou vhodné pod bokové kalhoty. Štíhlé postavě sluší tanga, která eliminují viditelné okraje prádla pod kalhotami či sukní. Kalhotky s nohavičkou jsou vhodné pro mladé či štíhlé ženy, opticky rozšíří boky.Publikováno dne: 23.09.2017


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Moje BEXIS


Vybrali jsme k tématu: 45 produktů.

Související zboží

Vybrali jsme k tématu: 45 produktů.