Objednávky můžete platit i kartou online. Doprava od 69 Kč
(+420) 739 429 572 (Infolinka 9:00-13 hod)

HYGIENA A ZDRAVÍ


Pravidelná hygiena intimních partií je pro každou ženu velice důležitá. Správná intimní hygiena však nespočívá v tom, že se budete co nejčastěji mýt. Častým mytím si naopak můžete i ublížit. Správná intimní hygiena spočívá ve volbě vhodného mýdla a v dalších hygienických opatřeních. 

 

V normální vaginální flóře je přítomno velké množství mikrobiálních druhů, které v pochvě vytvářejí kyselé prostředí, čímž chrání organismus proti infekci. Nejdůležitější součástí vaginální flóry je Lactobacillus vaginalis, někdy též označovaný jako Döderleinův lactobacil. Tento lactobacil štěpí glykogen na glukózu a kyselinu mléčnou, čímž zajišťuje zmiňované kyselé prostředí. S rostoucím věkem však jeho počet v pochvě klesá, což vysvětluje časté záněty u žen v období přechodu a po něm. Toto kyselé prostředí je nutné podporovat použitím vhodné kosmetiky. Na trhu je řada prostředků pro intimní hygienu.Každá žena by doma měla mít „speciální" mýdlo, jenž svým složením nenarušuje kyselé poševní prostředí. Velmi praktické jsou i intimní ubrousky, které nám rovněž trh nabízí. Ty jistě využijete především, pokud cestujete a nemáte vždy pohodlí své vlastní koupelny.

 

 

I oblečení hraje roli v intimní hygieně. Noste především prodyšné a kvalitní spodní prádlo. Silné použití pracích prášků a aviváží rovněž nemusí být přínosem.
Dojde-li k porušení normální obranyschopnosti, vyskytnou se u ženy záněty, bývá to především zánět zevního pohlavního ústrojí a zánět pochvy.

 

 

 

 

DAMSKE KALHOTKY ANDRIE

 

 

 

 


ZÁNĚT ZEVNÍHO POHLAVNÍHO ÚSTROJÍ = VULVITIS     

 

Příznaky těchto zánětů se liší dle původce, jenž zánět vyvolal. Pokud jsou původcem bakterie vyskytuje se otok, zarudnutí, bolest a zvýšená teplota v místě zánětu. Pokud jsou původcem kvasinky, vyskytují se nebolestivé, bělavé povlaky, svědění, zarudnutí a olupování kůže. Původcem mohou být i viry. Viry na vulvě způsobují často jednak genitální opar, což je puchýřnaté onemocnění, jenž doprovází horečka a velká bolestivost. A jednak jsou viry původcem kondylomat, nebo-li genitálních bradavic. Tyto bradavice jsou sexuálně přenosné, vypadají jako drobné, květákovité výrůstky, často jakoby na stopce. Vyskytují se zejména na sliznici. Některé viry, jenž vyvolávají růst těchto bradavic mohou vyvolat v budoucnu zhoubné nádorové onemocnění a to především na děložním čípku. V současnosti se na trhu vyskytuje preventivní očkování proti těmto virům. Pokud se již ale nakazíte, očkování ztrácí smysl. Význam má pouze u dívek, jenž doposud nebyly sexuálně aktivní, tedy se doposud nemohli nakazit. Některé pojišťovny vakcínu částečně proplácí.

 


ZÁNĚT POCHVY = KOLPITIS      

 

Příznaky se liší opět dle původce. Pokud jsou původcem bakterie, objevuje se ulpívavý žlutý či nazelenalý výtok. Tento výtok může, ale nemusí svědit. Výtok má charakteristický „rybí“ zápach. Častým původcem kolpitidy bývají kvasinky a to především proto, že kvasinky se v pochvě vyskytují i za normálních okolností. Kyselé prostředí však jejich počet redukuje. Jakmile se ale kyselé pH naruší,dojde k jejich rychlému množení a objeví se svědění až pálení a bílý (někdy nažloutlý) výtok, jenž je hrudkovitý a svým vzhledem připomíná tvaroh

 

 

 

 

BAVLNĚNÉ KALHOTKYPublikováno dne: 28.08.2013


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Moje BEXIS


Vybrali jsme k tématu: 7 produktů.

Související zboží

Vybrali jsme k tématu: 7 produktů.