Objednávky můžete platit i kartou online. Doprava od 69 Kč
(+420) 739 429 572 (Infolinka 9:00-13 hod)

PRVNÍ A POSLEDNÍ MENSTRUACE


První menstruace se označuje jako menarché. Obvykle to však nebývá klasická menstruace, jíž předcházela ovulace, proto se o ní mluví někdy jako o pseudomenstruaci. Tato první menstruace se u dívek objevuje nejčastěji mezi 12-14 rokem. Podle nejnovějších průzkumů se však věk, kdy se objeví menarché snižuje. To ale neznamená, že by ji některá dívka nemohla dostat třeba  až v šestnácti. Jestliže se ale první menstruace nedostaví ani poté, měla by dívka navštívit svého gynekologa.Asi dva roky před první menstruací by měl zpomalit dívčin růst a její vývoj by se měl od této chvíle zaměřit na vylučování estrogenu z vaječníků, který ovlivní růst prsů, ochlupení a výstavbu výstelky dělohy. Rok před první menstruací se může objevit slabý výtok, který doprovází další změny související s pohlavním dospíváním. Jakmile hladina estrogenu klesne, zanechá výstelku dělohy bez výživy. Výstelka se začne rozpadat a vylučovat se z těla ven, což se projeví jako menstruace.
První menstruace bývá většinou velmi slabá a může trvat i jen jeden den. Samozřejmě u každé dívky tomu může být jinak. V prvních dvou letech je zcela běžné, že menstruace nepřichází pravidelně. Pokud se však po dvou letech neustálí na své periodě je to opět důvod k návštěvě gynekologa.

 

 

 

 

DAMSKE KALHOTKY

 

 

 

 

POSLEDNÍ MENSTRUACE


Poslední menstruace se označuje termínem menopauza a nastává v období přechodu (klimakteria). Poté co nastane menopauza, není již žena schopna otěhotnět.
Menopauza začne tehdy, když se v organismu ženy sníží produkce estrogenu a progesteronu. Následkem tohoto snížení dochází k poruchám menstruačního cyklu. Ten může být nepravidelný, menstruace trvají různě dlouho a mají různou sílu. S postupem času se pak menstruace úplně zastavuje.
Kolísající hladiny hormonů vedou k návalům horka. Mnohdy se objevuje kolísání krevního tlaku, provázené bolestmi hlavy, nebo pocity malátnosti a únavy. Protože i mozkové funkce jsou ovlivněny hladinami hormonů, může u ženy v přechodu docházet ke stavům podrážděnosti, nespavosti, nervozity, neklidu nebo  ke změnám nálady. Dochází ke změně procesu ukládání tuku. Ten se začíná hromadit  a výrazně přibývá obézních žen. Velkým problémem spojeným s přechodem je změna v kvalitě kostí. V důsledku hormonálních změn dochází k úbytku celkové kostní hmoty. Jejich odvápnění se může vyvinout až v řídnutí kostí, tzv. osteoporózu. S tím jsou spojené bolesti zad, nosných kostí, končetin apod.
Dnešní ženy mají mnohem více možností, jak si poradit s nepříjemnými příznaky přechodu než tomu bylo dříve. Klasická medicína to řeší hlavně tzv. substituční hormonální terapií, ale některé ženy zjišťují, že také přírodní léčba menopauzy uleví od potíží, jakými jsou návaly horka a noční poty. 

 

 

 

 

DÁMSKÉ KALHOTKY A TANGAPublikováno dne: 28.08.2013


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Moje BEXIS


Vybrali jsme k tématu: 74 produktů.

Související zboží

Vybrali jsme k tématu: 74 produktů.