Objednávky můžete platit i kartou online. Doprava od 69 Kč
(+420) 739 429 572 (Infolinka 9:00-13 hod)

MENSTRUAČNÍ PROBLÉMY


Bezproblémová menstruace se vyskytuje pouze u velmi malého počtu žen. Většina žen se během svého života potká s různými problémy, které v určité míře narušují normální menstruační průběh. Obecně se dá říci, že poruchy menstruace a menstruačního cyklu jsou jednou z nejčastějších příčin návštěvy gynekologa. Pokud máte jakékoliv pochybnosti ohledně své menstruace je dobré návštěvu lékaře neodkládat. 

 

 

DAMSKE KALHOTKY

 

 

 

 

Mezi nejčastější menstruační problémy patří tzv. premenstruační syndrom a bolesti při menstruaci. Z dalších problémů se pak často vyskytují nepravidelnosti menstruačního cyklu, kdy dochází často ke zkrácení či prodloužení cyklu až  k jeho vynechání. S vynecháním cyklu se v životě setká každá z nás. Fyziologicky k němu dochází v přechodu a v těhotenství. Někdy může k dočasnému vynechání menstruace dojít následkem stresu nebo díky výraznému úbytku váhy.
Často se též vyskytují poruchy intenzity samotného krvácení, kdy se může objevit slabé nebo naopak silné krvácení. Pokud silně krvácíte, může vám pomoci strava bohatá na vitamin C a flavonoidy. Každopádně je ale vždy důležitá návštěva lékaře, aby vyloučil jiné onemocnění, jenž mohlo toho silné krvácení způsobit (myomy,endometrióza).

 


Premenstruační syndrom

 


Tento stav se objevuje pár dní před menstruací a končí vždy s nástupem krvácení. Premenstruační syndrom je způsoben hormonální nerovnováhou. Někdy se též udává, že jeho příčinou může být nedostatek vitamínu B6.
Příznaky tohoto syndromu se mohou mírně lišit. Často se však objevuje bolestivé napětí prsou  a nafouknutí břicha. Dále se mohou vyskytovat závratě, bolesti hlavy a migrény. Na kůži se zpravidla zhorší akné a může se objevit průjem doprovázený pocitem na zvracení.
Velice časté jsou poruchy nálady, neklid, agresivita, podrážděnost, nesnášenlivost, vyhledávání konfliktů, deprese a emoční labilita.


Léčba: Ve velice závažných případech může být léčba hormonální. Zpravidla ale postačí např. dietní opatření, kdy se vyloučí ze stravy kofein, alkohol a čokoláda. Doporučují se potraviny bohaté na vlákninu, vitamíny (zejména B6) a minerály. Dále jsou vhodné aerobní cvičení, břišní tance a jiné relaxační techniky.

 


Bolesti při menstruaci

 


S bolestí při menstruaci, zejména v prvních třech dnech krvácení, se setkává většina žen. Tyto bolesti se projevují se křečí v podbřišku.Křeče přicházejí ve vlnách a mohou být provázeny bolestí v bederní krajině. Často jsou doprovázeny nevolností s nucením na zvracení a dokonce i zvracením. Tyto křeče jsou způsobeny děložními stahy.
Pokud vás trápí bolestivá menstruace věnujte týden před příchodem menstruace pozornost zdravé výživě. Jezte potravu bohatou na esenciální mastné kyseliny, vápník, hořčík, zinek a vitaminy B, C a E. Pijte hodně tekutin a jezte denně zeleninu, ovoce a celozrnné potraviny.
Samotné menstruační bolesti lze zmírnit hlubokým břišním dýcháním a cvičením. Svižná procházka na čerstvém vzduchu dokáže s vaším tělem zázraky. Křeče lze zmírnit i jednoduchým cvikem, kdy si kleknete, opřete se rukama o zem a opakovaně budete nahrbovat a propínat záda. Často ke zmírnění bolestí pomáhá též masáž v bederní oblasti. Vyzkoušet můžete i teplou koupel a nebo si na podbřišek zkuste položit láhev s teplou vodou. Některé ženy tvrdí, že menstruační bolesti zmírní i prožitý orgasmus.

 

 

 

 

DÁMSKÉ KALHOTKYPublikováno dne: 28.08.2013


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Moje BEXIS


Vybrali jsme k tématu: 54 produktů.

Související zboží

Vybrali jsme k tématu: 54 produktů.