Objednávky můžete platit i kartou online. Doprava od 69 Kč
(+420) 739 429 572 (Po-Pá 9-13 hod)

HYGIENA PŘI MENSTRUACI, MENSTRUACE A MILOVÁNÍ


Hygiena intimních partií je neodmyslitelnou součástí života ženy. Její význam ještě více stoupá při menstruaci.V pochvě se vyskytuje Döderleinův lactobacil. Tento lactobacil zde udržuje kyselé prostředí, čímž chrání organismus ženy před útokem nepřátelských mikroorganismů. Menstruační krev však toto prostředí narušuje a zvyšuje jeho pH. Toto zásaditější prostředí vyhovuje patogenním mikroorganismům, které se tak mnohou rychle rozmnožit a způsobit zánět.           
Samozřejmostí při menstruaci by mělo být pravidelné sprchování, a to minimálně jedenkrát denně. Další zásadou je pravidelná výměna pomůcek používaných k zachycení menstruační krve. K těmto účelům se používají vložky, tampóny nebo menstruační kalíšky.

 

 

 

 

DAMSKE KALHOTKY

 

 


VLOŽKY

 


Menstruační vložky jsou dámské hygienické pomůcky vyrobené z materiálu, jenž do sebe absorbuje menstruační krev. Existuje více typů vložek. Nejmenší jsou vložky slipové. Ty se používají při slabém krvavém výtoku. Nejvíce používané jsou vložky s označením normal, popř. normal s křidélky. Tyto vložky lze použít po celou dobu menstruace. Pokud je menstruační krvácení hodně silné, používají se vložky s označením maxi, super nebo extra. Toto označení se liší podle výrobce. Tyto vložky vynikají extra savostí a v porovnání s klasickými bývají i větší. Pro použití na noc existují tzv. noční vložky.Všechny tyto vložky, ačkoliv se liší množstvím tekutiny, jenž jsou schopny pojmout, se skládají ze tří vrstev. Spodní vrstvu tvoří nepropustný materiál. Vnitřek vložky tvoří materiál, jenž do sebe absorbuje menstruační krev a vršek vložky je tvořen materiálem, jenž je příjemný k pokožce. Jejich použití je velmi snadné – pouze se nalepí na spodní prádlo.

Nevýhodou však je, že jsou při pohybu cítit a pokud je často nevyměníte, setkáte se s nepříjemným zápachem.    

 

 

TAMPÓNY

 

Menstruační tampóny jsou hygienické pomůcky vyrobené z materiálů, které rovněž velmi dobře pohlcují krev a to ještě v pochvě, takže zevní rodidla nejsou vůbec potřísněna. To je jejich výhodou stejně tak, jako že při nošení nejsou vůbec cítit. Jejich nevýhodou je však složitější použití – zavádění. Menstruační tampóny se vyrábějí v různých velikostech, které se volí dle intenzity krvácení a dle věku. Pro dívky s neporušenou panenskou blánou existují malé velikosti. Není totiž pravda, že panny nemohou tampóny používat. V panenské bláně je přirozený otvor. Tento otvor je u dospívajících dívek obvykle natolik prostupný, že umožňuje používání menstruačních tampónů bez rizika poranění. Jen vzácně je tento otvor tak úzký, že by to možné nebylo. Při používání této ochrany je však velice důležité pravidelná výměna tampónů. Tampóny je nutné vyměňovat nejdéle po 6ti hodinách, jinak může vzniknout syndrom toxického šoku (TSS). Hlavní příčinou TSS je druh bakterií Staphylococcus aureus. Jakmile je v těle tampón dlouhou dobu může dojít k pomnožení těchto bakterií a objeví se příznaky TSS. Ty přichází velmi rychle a patří mezi ně vysoká horečka nad třicet osm stupňů, zvracení, průjem a zimnice. Často se také objevuje začervenání očí, závrať, lehká bolest hlavy, bolest svalů a pokles krevního tlaku, který vede k mdlobám. S postupující infekcí se rozvíjí šok, během kterého selhávají ledviny a játra.

 


MENSTRUAČNÍ KALÍŠKY

 


Menstruační kalíšek je dámská hygienická pomůcka určená pro mnohonásobné použití. Je vyrobený z měkkého silikonu. Kalíšek se zavádí dovnitř do pochvy, kde se do něj sbírá menstruační krev.
Po 4-8 hodinách (podle toho, jak je silná vaše menstruace) je nutné kalíšek vyjmout a vyprázdnit. Kalíšek pojme asi 30 ml tekutiny a zavádí se podobně jako tampóny. Narozdíl od nich se ale  krev do kalíšku neabsorbuje. Při správném použití dle návodu, zde nehrozí pomnožení patogenních mikroorganismů a proto zde není riziko vzniku TSS.

 


Další zásadou hygieny při menstruaci by mělo být vynechání koupelí. Koupele nejsou striktně zakázány, ale zvyšuje se při nich riziko zavlečení nákazy.Zejména koupel v rybníce při použití tampónu je nevhodná. Pokud však přesto neodoláte teplému počasí a rozhodnete se riskovat návštěvu koupaliště je důležité ihned po koupeli tampón vyměnit.

 

 

 

 

TANGA AXAMI

 

 

 

 

A jak je to s pohlavním stykem v období menstruace?

 

Odborníci mlčí, a pokud promluví, dozvíte se, že vnitřní rodila žen jsou v této době snadněji zranitelná infekcemi, samočisticí schopnost pochvy je snížena… A tak jejich závěr je, že pohlavní styk při menstruaci je nepřípustný. Jenže z ryze biologického hlediska není sex mezi zdravými partnery v době menstruace ničím, co by mohlo nějak výrazně uškodit. A tak pokud vám nevadí estetická stránka věci, lze ho vyzkoušet.

Pravdou totiž je, že ženské tělo je v době menstruace daleko citlivější a také prožitek z sexu může být daleko intenzivnější. Některé ženy uvádí, že intenzivní prožitek orgasmu jim odstranil křeče v malé pánvi a křížové bolesti spojené s menses. Kromě toho poskytuje menstruační krev údajně také dobrou službu mužům, neboť prý mužské penisy vyživuje a posiluje.

 

 

 

 

KALHOTKY A TANGA PRO ŽENYPublikováno dne: 28.08.2013


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Moje BEXIS


Vybrali jsme k tématu: 23 produktů.

Související zboží

Vybrali jsme k tématu: 23 produktů.