Máme otevřeno: Eshop funguje, objednejte si!
(+420) 739 429 572 (Po-Pá 9-13 hod)

Jsou legíny kalhoty nebo spíše spodním prádlem


Stále je to velký módní otazník, jak legíny správně zařadit, jestli mezi spodní prádlo a punčochy nebo mezi oblečení a kalhoty. Na světě jsou dva protichůdné názory, které se asi nikdy neshodnou. Pojďme se na to podívat z odborné stránky, možná si konečně uděláme jasno v tomhle problematickém kousku oděvu. Ale včem se všichni jednotně shodnou, tak to je v tom, že legíny jsou velmi praktickým kouskem, které milují nejen ženy, ale i muži na ženách. 

Legíny ženy mají rády, protože jsou velmi pohodlné a praktické při běžném nošení i při sportu. Řada z nich by je nejradši nosila každý den. A to i přesto, že je není snadné kombinovat s různými kousky oblečení, ale spíše sportovními doplňky. Nikdy v legínách nebudete elegantní. Jak to ale s nimi vlastně je? Abychom to pochopili, trošku si pojem legíny vysvětlíme.

 

 

Co jsou dámské legíny

 

Dámské legíny se vyznačují tím, že jsou něco mezi punčochami a kalhoty - tedy na punčochy nejsou průsvitné a na kalhoty nejsou tak pevné spíše jsou pružné. LEGÍNY se vyznačují tím, že těsně obepínají nohy. Nejsou pouze pro ženy, na své si přijdou i pánové, jen nyní ne v naší nabídce. V historii legíny nosily hlavně muži, u žen byly k vidění hlavně sukně. V minulosti měli trochu jinou podobu. Dnes jsou často funkční a jsou součást sportovního oblečení. Vyrábí se z bavlny, lycry, nylonu a dalších moderních tkanin. Ženy je začaly nosit až od 19. století jako spodní prádlo. Do módy se v nové éře dostaly v šedesátých letech minulého století. 

 

 

Legíny, které jsou spíše jako kalhoty

 

Existují i takové legíny, které je možno považovat za kalhoty, jde o tzv. tregíny anebo džegíny. Tregíny se od klasických legín liší tím, že mají zip i knoflík k zapínání. Občas mají i záložky. Džegíny jsou ušity ze speciálního materiálu, jenž  sice džínovinu připomíná, ale přeci jen jde o jinou látku. Nutno říci, že mnohem pohodlnější materiál. Mohou mít kapsy, některé falešné a některé i zip. 

 

Jaké legíny si vybrat? 

 

Je rozhodující na, co je potřebujete, kam si je chcete vzít a jak se cítíte, jestli právě do legín. Legíny můžete zcela bez obav nosit s bavlněnými šaty dlouhými alespoň do půl stehen. Dovolit si můžete i silný chlupatý svetr o stejné délce. Tregíny nebo džegíny můžete nosit jako kalhoty. Tenké legíny ani náhodou. Hodí se k nim i úpletové šaty, alei s košilovými šaty. Rozumí si s podpatky. Legíny si můžete taky vzít a to hlavně doporučujeme kam legíny nosit - na procházky, na sport. A pokud potřebuejete být výrazná, nebo se to spíše hodí ke sportům, tak legíny nejsou ani problém je mít výrazné, aby Vás bylo vidět.

 

Kupte si vzor legín, který se líbí hlavně Vám a budete s nimi spokojeni. Pak už jen zbývá je správně nakombinovat s outfitem.Publikováno dne: 11.08.2019


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Moje BEXIS


Strana: | 1 2 3 4 5 6 |
Vybrali jsme k tématu: 129 produktů.

Související zboží

Strana: | 1 2 3 4 5 6 |
Vybrali jsme k tématu: 129 produktů.