Objednávky můžete platit i kartou online. Doprava od 69 Kč
(+420) 739 429 572 (Po-Pá 9-13 hod)

Jaký korzet Vám bude pasovat?


Historie korzetů se line již od 16. století. Podle toho, jak se s časem měnil ideál ženy, měnila se i role korzetů. Někdy měl korzet za úkol pas prodloužit, v době kdy se nosil vosí pas zas tvaroval ženské tělo do přesýpacích hodin. V bohatých rodinách dokonce nosily korzety děti ze zdravotních důvodů. 

Dámský korzet Ana Korzety dámské

 

V tehdejších dobách byl korzet velice nepohodlný a heslo "pro krásu se musí trpět" se bralo zcela vážně. Existuje nejedna zmínka o zdeformovaných žebrech a přesunutých orgánech tehdejších dam.

Dnes, tedy ve 21. století, jsou korzety stále populární, jsou ovšem už daleko pohodlnější. V obchodě Pěknýdárek.cz nabízíme nepřeberné množství korzetů. Můžete si zde vybrat korzety, které zaručí, že budete vypadat famózně. Narazíte zde i na korzety lechtivějšího charakteru.

 

Jak vybrat korzet?

Stejně jako podprsenku, tak i dámský korzet si musíte vybrat tak, aby vám dobře seděl a nikde netlačil. A jak na to? Tady je pár rad.

Nejprve bychom si měli uvědomit, k jaké příležitosti si korzet pořizujeme. Svatba, práce či peprnější večer s naší drahou polovičkou? Korzety můžeme dělit podle kostic, materiálu, zapínání, či podle toho, zda se dají nosit nad či pod oblečením.

Pokud vezmeme v potaz kostice, pak začátečnice v nošení korzetů by měli vybírat spíše plastové. Ty sice tělo vyztuží, ale nebudou ho výslovně tvarovat. Na rozdíl ocelové kostice výrazně vytvarují vaše tělo, pozvednou poprsí a donutí vás se nehrbit.

 

Podle výšky korzetů rozdělujeme:

- korzety přes prsa: může nahradit i podprsenku, korzet přes prsa můžete nosit i jako svrchní oblečení.

- korzety pod prsa: u tohoto korzetu je nutné nosit ještě podprsenku, lze nosit pod oblečení nebo i na oblečení, třeba halenka s korzetem vypadá velice stylově. U erotických typů korzetů pod prsa se samozřejmě už podprsenka nevyžaduje a holá ňadra jsou vítána.

Zapínaní u korzetů je buď na šněrování nebo pomocí kosticových háků. V dnešní době už ale existují i korzety na zip. V obchodě Bexis.cz si vyberete podle vašeho gusta.

 

 

SPODNÍ PRÁDLOPublikováno dne: 17.07.2014


Zatím žádné příspěvkyPřidávat komentáře můžou pouze registrovaní uživatelé. Přihlaste se - Moje BEXIS


Vybrali jsme k tématu: 2 produktů.

Související zboží

Vybrali jsme k tématu: 2 produktů.